Rząd oddał szczepionki do Afryki. Dla Polaków zabraknie?

Rząd oddał szczepionki do Afryki. Dla Polaków zabraknie?

Czwarta fala zakażeń koronawirusem uderzyła w Polskę, a Ministerstwo Zdrowia zapowiada epidemiczną hekatombę. Rząd apeluje do Polaków, by się szczepili i prognozuje ciężkie czasy, a jednocześnie oddał 100 tys. szczepionek Astra Zeneca do Egiptu.

Ministerstwo Zdrowia apeluje, by Polacy szczepili się intensywniej i zapowiada trzecią dawkę szczepionki. Jednocześnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że polski rząd wysłał do Kairu ogromny transport szczepionek Astra Zeneca. Oddaliśmy do Afryki ponad 100 tys. dawek preparatu. Wcześniej oddawaliśmy też szczepionki na Ukrainę.

Polska wysyła szczepionki do Afryki. Darowizna dla Egiptu

MSZ uspokaja, że Polakom szczepionek nie zabraknie. Resort wyjaśnił również, że przeciwdziałanie chorobie i jej skutkom wymaga wysiłków na poziomie ogólnoświatowym, a „zwiększenie liczby zaszczepionych osób w skali globalnej to ważny krok w walce z pandemią w wymiarze światowym”.

Ponad 100 tys. szczepionek przeciw COVID-19 wylatuje dziś z Warszawy do Kairu. Darowizna szczepionek dla Egiptu to wyraz solidarności z ważnym partnerem Polski w Afryce północnej – poinformowało MSZ na Twitterze.

Rząd podkreśla, że transport szczepionek do Egiptu to DAROWIZNA i symboliczny wyraz wsparcia i solidarności z kontynentem afrykańskim. Wcześniej Polska wysłała już do Egiptu sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej, a także pierwszą partię szczepionek, która trafiła do Kenii (szczepionki były przekazane m.in. do Wietnamu, Tajwanu, Uzbekistanu, Ukrainy, Australii i Norwegii).

planeta.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!