Najnowszy sondaż. PiS na czele, Lewica tuż za PO

Według badania pracowni Social Changes wykonanego dla portalu w wPolityce.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość ma praktycznie stałe i niezmienne poparcie. Drugą siłą w kraju wg pytanych jest Koalicja Obywatelska. Tuż za nią znalazła się Lewica, która z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz lepsze notowania. Ostatnie dwie partie, czyli PSL i Konfederacja odnotowują małe ale stabilne poparcie potencjalnych wyborców.

W sondażu, 40 proc. respondentów zadeklarowało poparcie dla PiS. To dokładnie tyle samo, ile w badaniu z ubiegłego tygodnia. Drugie miejsce w rankingu, zajmuje KO. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby obecnie 22 proc. pytanych. To o dwa punkty procentowe mniej niż w zeszłym tygodniu.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Lewica – SLD, Wiosna i Razem. W porównaniu z poprzednim badaniem zyskała 3 punkty procentowe więcej. Na Lewicę zagłosowało by obecnie 19 proc. respondentów.

Według sondażu Social Changes, Polskie Stronnictwo Ludowe ma poparcie 10 proc. badanych i tym samym odnotowało jednoprocentowy wzrost wobec poprzednigo badania. Na końcu stawki plasuje się Konfederacja z poparciem rzedu 8 punktów procentowych. To o jeden punkt gorzej niż tydzień temu.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 6 grudnia do 10 grudnia 2019 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1037 respondentów.

Żródło: wPolityce.pl

Zobacz też:

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!